STMicroelectronics STM32L053C8 Series ARM Microcontrollers - MCU
Results: 7
STMicroelectronics ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64 Kbytes of Flash , 32 MHz CPU, USB, LCD 2,559In Stock
Min.: 1
Mult.: 1
STM32L053C8 SMD/SMT UFQFPN-48 ARM Cortex M0 64 kB 32 bit 12 bit 32 MHz 37 I/O 8 kB 1.8 V 3.6 V - 40 C + 85 C Tray
STMicroelectronics ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64 Kbytes of Flash , 32 MHz CPU, USB, LCD
6,930Expected 29/6/2026
Min.: 1
Mult.: 1
STM32L053C8 SMD/SMT LQFP-48 ARM Cortex M0+ 64 kB 32 bit 12 bit 32 MHz 37 I/O 8 kB 1.8 V 3.6 V - 40 C + 85 C Tray
7,192On Order
STM32L053C8 SMD/SMT LQFP-48 ARM Cortex M0+ 64 kB 32 bit 12 bit 32 MHz 37 I/O 8 kB 1.65 V 3.6 V - 40 C + 85 C Reel, Cut Tape, MouseReel
STMicroelectronics ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64 Kbytes of Flash , 32 MHz CPU, USB, LCD Non-Stocked Lead-Time 20 Weeks
Min.: 1,500
Mult.: 1,500
STM32L053C8 LQFP-48 Tray
STM32L053C8 LQFP-48 Tray
Min.: 1,560
Mult.: 1,560
STM32L053C8 SMD/SMT LQFP-48 ARM Cortex M0 64 kB 32 bit 12 bit 32 MHz 37 I/O 8 kB 1.65 V 3.6 V - 40 C + 85 C Tray