RT1206FRE073K9L
YAGEO
603-RT1206FRE073K9L
RT1206FRE073K9L
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD 1/4W 3.9K ohm 1% 50ppm
ECAD Model:
In Stock: 3,126
Stock:
3,126
Can Dispatch Immediately
On Order:
15,000
Expected 22/5/2026
Factory Lead Time:
20
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Pricing (SGD)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
YAGEO
Product Category: Thin Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RT
3.9 kOhms
1 %
50 PPM / C
3.1 mm (0.122 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.55 mm (0.022 in)
- 55 C
+ 125 C
250 mW (1/4 W)
200 V