RC2010JK-072KL
YAGEO
603-RC2010JK-072KL
RC2010JK-072KL
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD General Purpose Chip Resistor 2010, 2kOhms, 5%, 3/4W
ECAD Model:
In Stock: 5,858
Stock:
5,858
Can Dispatch Immediately
On Order:
4,000
Expected 4/8/2026
Factory Lead Time:
18
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Pricing (SGD)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
YAGEO
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RC L
2 kOhms
750 mW (3/4 W)
5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
5 mm (0.197 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.55 mm (0.022 in)