WRM0207HPC-R56FT2
Welwyn Components / TT Electronics
756-WRM0207HPCR56FT2
WRM0207HPC-R56FT2
Mfr.:
Description:
MELF Resistors 2/5W 0.56 Ohm 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 6000   Multiples: 2000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Pricing (SGD)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: MELF Resistors
RoHS:
WRM-HP
560 mOhms
1 W
1 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
350 V
MELF 0207
2.4 mm
6.1 mm