AMC1301SDWVR
Texas Instruments
595-AMC1301SDWVR
AMC1301SDWVR
Mfr.:
Description:
Isolation Amplifiers +/-250 mV-Input Prec ision Reinforced Is A 595-AMC1301SDWV
ECAD Model:
In Stock: 332
Stock:
332 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Pricing (SGD)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
2,000 Quote
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tube
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Texas Instruments AMC1301SDWV
Texas Instruments
Isolation Amplifiers +/-250 mV-Input Prec ision Reinforced Is A 595-AMC1301SDWVR
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: Isolation Amplifiers
RoHS:
AMC1301
1 Channel
5 kVrms
Galvanic
1 MHz
210 kHz
93 dB
- 60 uA
50 uV
5.5 V
3 V
5 mA
- 55 C
+ 125 C
SMD/SMT
SOIC-8
Reel
Cut Tape
MouseReel
Amplifier Type: Precision Isolated Amplifier
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Gain Error: 0.03 %
Gain V/V: 8.2 V/V
Moisture Sensitive: Yes
Output Current per Channel: 13 mA
Output Type: Differential
Pd - Power Dissipation: 81.4 mW