RN73C2A412RBTDF
TE Connectivity / Holsworthy
279-RN73CA-412
RN73C2A412RBTDF
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD 0.1W .1% 10PPM 412
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Pricing (SGD)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Cut Tape
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TE Connectivity
Product Category: Thin Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RN73
412 Ohms
0.1 %
10 PPM / C
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.55 mm (0.022 in)
- 55 C
+ 155 C
100 mW (1/10 W)
200 V
Brand: TE Connectivity / Holsworthy
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Mounting Style: PCB Mount
Product: Precision Resistors Thin Film SMD
Product Type: Thin Film Resistors
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Resistors
Technology: Thin Film
Termination Style: SMD/SMT
Type: SMD High Power Precision Resistor
Part # Aliases: 1676336-2
Unit Weight: 5.500 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
RN73 High Precision Resistors
TE Connectivity / Holsworthy RN73 High Precision Resistors are stable precision chip resistors offering a range of various power dissipation relating to chip size, TCRs down to 5ppm/°C and 10ppm/°C, and resistor tolerances to 0.1%. The components are produced with three sputtered layers to offer better performance. The RN73 resistors feature values restricted to the E96 grid and have accurate and uniform physical dimensions to facilitate placement. Ideal application includes communications, industrial controls, instrumentation, and medical.