TN1215-800H
STMicroelectronics
511-TN1215-800H
TN1215-800H
Mfr.:
Description:
SCRs 12A standard SCRs
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
STMicroelectronics
Product Category: SCRs
RoHS:
REACH - SVHC:
TN1215
800 V
5 uA
1.6 V
5 V
1.3 V
15 mA
- 40 C
+ 125 C
Through Hole
IPAK
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Holding Current Ih Max: 40 mA
Non Repetitive On-State Current: 115 A