STM32L151RCT6TR
STMicroelectronics
511-STM32L151RCT6TR
STM32L151RCT6TR
Mfr.:
Description:
ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M3 MCU 256 Kbytes of Flash 32 MHz CPU, USB, 3xOp-amp
ECAD Model:
In Stock: 30
Stock:
30 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Pricing (SGD)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
4,000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: ARM Microcontrollers - MCU
RoHS:
STM32L151RC
LQFP-64
1.65 V
3.6 V
Reel
Cut Tape
MouseReel
Analogue Supply Voltage: 1.65 V to 3.6 V
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
I/O Voltage: 1.65 V to 3.6 V