RMCF0402FT44K2
SEI Stackpole
708-RMCF0402FT44K2
RMCF0402FT44K2
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 44.2KOhms 0402 0.0625W 1% Std Power AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 19,519
Stock:
19,519
Can Dispatch Immediately
On Order:
30,000
Factory Lead Time:
16
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Pricing (SGD)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RMCF
44.2 kOhms
63 mW (1/16 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
50 V
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.3 mm (0.012 in)