R2D12-1524/P-R
RECOM Power
919-R2D12-1524P-R
R2D12-1524/P-R
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 2W DC/DC 1kV UNREG 15Vin +/-24Vout
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 250   Multiples: 250
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Pricing (SGD)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 250)
1,000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Isolated
2 Output
2 W
15 V
13.5 V
16.5 V
24 V
42 mA
- 24 V
42 mA
1 kV
SMD-12
15.24 mm
10.7 mm
9 mm
Industrial
R2D
Brand: RECOM Power
Compliance: IEC; RoHS; UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 13.5 V to 16.5 V