UCB0J331MNL1GS
Nichicon
647-UCB0J331MNL1GS
UCB0J331MNL1GS
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 6.3volts 330uF AEC-Q200
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Pricing (SGD)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD
RoHS:
330 uF
6.3 VDC
8 mm (0.315 in)
10 mm (0.394 in)
Aluminum Electrolytic Capacitors
20 %
160 mA