MSMCJ90AE3/TR
Microchip Technology
494-MSMCJ90AE3/TR
MSMCJ90AE3/TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 90V 5% 1500W uni
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 600   Multiples: 600
This Product Ships FREE
Pricing (SGD)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 600)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
90 V
SMD/SMT
146 V
100 V
SMC (DO-214AB)
10.3 A
1.5 kW
- 65 C
+ 150 C
Reel
Country of Origin: Not Available
Pd - Power Dissipation: 1.56 W