MSMCJ24AE3/TR
Microchip Technology
494-MSMCJ24AE3/TR
MSMCJ24AE3/TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 24V 5% 1500W uni
Factory Lead Time:
35 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 400   Multiples: 400
This Product Ships FREE
Pricing (SGD)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 400)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
24 V
SMD/SMT
38.9 V
26.7 V
SMC (DO-214AB)
38.9 A
1.5 kW
- 65 C
+ 150 C
Reel
Country of Origin: Not Available
Pd - Power Dissipation: 1.56 W