MASMCG10CA/TR
Microchip Technology
494-MASMCG10CA/TR
MASMCG10CA/TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 10V 5% 1500W bi
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 200   Multiples: 200
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Pricing (SGD)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 200)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Bidirectional
1 Channel
10 V
SMD/SMT
17 V
11.1 V
SMCG (DO-215AB)
88.2 A
1.5 kW
- 65 C
+ 150 C
Reel
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Pd - Power Dissipation: 1.56 W