HCM1A0503V2-R20-R
Eaton Electronics
504-HCM1A0503V2R20-R
HCM1A0503V2-R20-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND MP 0.20uH 20A molded 2 PADS SMT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
RoHS:
High Power Inductor
5.4 mm x 5.2 mm x 2.8 mm
Shielded
200 nH
20 %
20.5 A
2 mOhms
20 A
- 55 C
+ 155 C
160 MHz
Standard
5.7 mm
5.4 mm
3 mm
Alloy Powder
AEC-Q200
HCM1AV2
MouseReel
Application: Automotive
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz